Browar Nova Paka

hemp brou 0,33l 6,00zł

zawiera ekstrakt z kwiatów konopi

Tradycje warzenia piwa w Novej Pace sięgają pierwszej połowy XIII wieku, a więc czasów tuż po założeniu miasta. W roku 1870 w celu budowy browaru mieszkańcy Novej Paki założyli towarzystwo akcyjne. Wybrano piękne miejsce na łagodnym wzgórzu i rok później wkopano kamień węgielny. Po kolejnym roku dokończono budowę tego neogotyckiego obiektu, który stał się architektoniczną perłą miasta.

Browar Pivovar Nová Paka, a. s. należy do grupy niewielkich niezależnych browarów. Pod względem zdolności produkcyjnych zalicza się do małych przedsiębiorstw, zaś pod względem jakości wyrobów, która wynika nie tylko ze świetnej jakości surowców, ale przede wszystkim z klasycznego trzystopniowego sposobu produkcji piwa, należy do browarów, których produkty są poszukiwanie nie tylko przez czeskich, ale też zagranicznych klientów. Piwo produkowane jest tradycyjną metodą dolnej fermentacji, ma charakterystyczny głęboki chlebowy smak, odpowiedni stopień nasycenia, złotawy kolor, typową bogatą zbitą pianę, gorzkość i moc.

W 1872 r. nowy browar uwarzył swoją pierwszą warkę piwa - w ten sposób po sześciuset latach wskrzeszono tradycje warzenia piwa w Novej Pace. Cały budynek browaru zachował się w oryginalnym stanie - tak jak został wybudowany, tak stoi do dziś. Wraz z kilkoma innymi małymi browarami ma idealne warunki do kontynuowania oryginalnego sposobu warzenia złotego napoju i oferowania klientom prawdziwego, tradycyjnego czeskiego piwa.

Novopackie piwo spotkać można nie tylko w najbliższej okolicy i Czeskim Raju, ale prawie na całym świecie. Ogromna część produkcji jest bowiem eksportowana za granicę (USA, UE, Korea, Izrael itd.).